دوره آزمون یوس

دوره جامع آنلاین تریوس 2025

مدرسین و مشاوران:

دکتر سیامک آقایی

دکتر حمیده کریمی

دکتر پوریا گنجی

مهندس نیما معماری

مهندس حمید آقایی

تاریخ شروع دوره :

تاریخ برگزاری: 15 تیر ماه 1403

محل برگزاری: اسکای روم

سطح: مبتدی تا فوق پیشرفته

 

تضمین میدهیم که متمایز از دیگران هستیم

قیمت دوره

تخفیف ویژه فقط برای مدت محدود

فقط با

آزمون YÖS چیست ؟

آزمون (Yabancı Öğrenci Sınavı) YÖS  به اختصار  به آزمون ویژه دانشجویان خارجی جهت ورود به دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه گفته می‌شود.که سنجش و پذیرش دانشگاه‌های دولتی بر اساس این آزمون انجام می‌شود.

این آزمون از سال 1981 تا سال 2010 به صورت یک آزمون سراسری و مرکزی برگزار می شده است. اما از سال 2011 تا2023  هر دانشگاه به صورت مستقل آزمون YÖS را برای متقاضیان خود برگزار می کند.

آزمون  TR-YÖS چیست ؟

تا قبل از سال  2023هر دانشگاه در کشور ترکیه آزمون  YÖSمخصوص به خود را برگزار می‌ کرد و بر اساس آن پذیرش دانشجویان را انجام می‌ داد که بعد از سال 2023 تمامی این آزمون‌ها تحت یک آزمون جامع و کشوری با نامTR-YÖS  انجام می‌شود.

چه کسانی می‌توانند در آزمون TR-YÖS  شرکت کنند ؟

تمامی داوطلبانی که دارای دیپلم ریاضی و فیزیک  و علوم تجربی و علوم انسانی و هنرستان هستند می‌ توانند در این آزمون شرکت کنند.

آزمون  TR-YÖS در کدام کشور ها برگزار میشود ؟

آزمون  TR-YÖS در اغلب کلان شهرهای کشور ترکیه اعم از استانبول،ازمیر، آنکارا ، وان و…  و همچنین پایتخت‌ بسیاری از کشورهای دیگر برگزار می‌شود که سالانه این لیست شامل تغییرات می‌شود. که توصیه من برای داوطلبان عزیز خصوصاً داوطلبان پسری که مشمول خدمت سربازی هستند این است که حوزه آزمون را داخل کشور ترکیه انتخاب بکنند که در صورت لغو سایر مراکز خارج از کشور ترکیه مقدمات لازم برای خروج از کشور را از قبل تدارک دیده باشند.

برای شرکت در آزمون TR-YÖS به چه مدارکی نیاز داریم ؟

برای شرکت در این آزمون فقط به پاسپورت نیاز دارید.

آیا برای شرکت در آزمون TR-YÖS به مدرک زبان ترکی نیاز است ؟

با توجه به اینکه آزمون به ۵ زبان مختلف برگزار می‌شود پاسخ این سوال نه می‌باشد.

 ولی اطلاعات زبان ترکی در حد متوسط در آزمون بسیار حائز اهمیت می‌باشد که این امر توسط اساتید مجموعه ما در طول دوره آموزشی به داوطلبان آموزش داده می‌شود.

آزمون TR-YÖS به کدام زبان‌ها برگزار می‌شود ؟

آزمون  TR-YÖSبه زبان‌های ترکی ، انگلیسی ، عربی ، روسی و آلمانی برگزار می‌شود.

به عنوان مثال داوطلبی که زبان آزمون خود را انگلیسی انتخاب می‌کند در دفترچه آزمون علاوه بر زبان انگلیسی زبان ترکی نیز به حالت پیش فرض در دفترچه سوالات موجود می‌باشد.

سرفصل‌های آزمون شامل چه مباحثی است و تعداد سوالات و زمان آزمون چقدر است ؟

 

سرفصل‌های درس هوش: